Ceturtdiena, 2. Decembris, 2021
Sniedze, Meta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Sauna and rest    Sauna and rest    Sauna and rest    Sauna and rest
 
 
 
 

Gungas Recreation center

Times viewed: 49048
Gungas Recreation center
Gungas Recreation center
Gungas Recreation center
Gungas Recreation center
Karte

Description


Genuine Latvian landlord house - that is how you could call all this glory. There is plenty of glory at Gungas. Located in Adazi (Ādaži) region near Riga, but the rural spirit and mentality has been preserved and enweaved into every yarn thread of every blanket. Silence and peace, a lake right beside. Six old log houses can be seen in the reflection of Mudlake (Dūņezers).

 

The big honour house can accommodate up to 80 people. Small log houses are facilitated with 17 comfortable double rooms for 40 people, with additional beds for all guests. In this complex the ancient very organically blends with the modern and they don’t interfere with each other. Each component is Latvian in the spirit of a sound. And perhaps it is precisely the pull of this country house. To honour the ancient without sacrificing comfort.

When walking from one building to another, you will feel the magic ancient wisdom and strength that dwells in this home. Summer is coming! Make a reservation in advance, just as ancient Latvians carved their carts in winter!

Contacts

  • County: Adazu
  • Address:  Gungas, Divezeri, Ādažu novads, LV-2164
  • Contact person: -
  • Web page: http://gungas.lv
  • Phone number: +371 29482255
  • E-mail: 

Guest book

Nana
02.05.2011 23:21:48
Mums tur bija kāzas. Vieta fantastiska. Pirmo reizi turp aizbraucot apskatīt vietu, šķita, ka laiks apstājas un tas, ka tobrīd bija darba laiks vairs nešķita svarīgi. Pilnīgs miers, izteikti latviskā vide. Tu un daba. Vienīgi Irēna ir izteikts garstāvokļa cilvēks. Ja ir bišku lielāks kontakts ar viņu, tad brīžiem rokas var nolaisties, bet citādi baigi forši. Tā kā mums kāzas bija sestdien, svētdien, tad nakts jaunlaulātajiem no svētdienas uz pirmdienu bija dāvana no Gungām. Tas arī bija jauki. Aizvada viesus, pasēdi ar vedējiem un paliec mierīgi lauku idillē nevienu netraucēts, nesastapdamies uzreiz ar mašīnu gūzmām, u.c. pilsētu labumiem... Viss komplekss mums diviem.
Es.
08.04.2011 14:49:30
Varat lūdzu pateikt aptuvenās cenas apm.50 cilvēkiem-jauniešiem. Guļvietas vairāk vai mazāk nav nepieciešamas.
Brat2
27.03.2010 00:12:07
Biju ar meiteni kopā,mums abiem bija labi
Name  

Comment 


Security code 

Poll

Wrong username of password!