Otrdiena, 29. Septembris, 2020
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Sauna and rest    Sauna and rest    Sauna and rest    Sauna and rest
 
 
 
 

Garsene castle

Times viewed: 23089
Garsene castle
Garsene castle
Garsene castle
Karte

Description


On the banks of the Dienvidsusēja River by the Gārsene Castle one can find tourist footpaths interspersed with spots for recreation and fire-making, as well as over 40 unique nature objects and the district’s most notable monuments of cultural history and architecture.

 

The castle was erected 150 years ago as a family property of Budberg barons, who had lived here since 1922.

Already in the 19th century the Budbergs began to surround the newly built castle with a park comprised of many peculiar and stately trees, alleys, bridges, ponds and benches. Nowadays the castle accommodates Gārsene Elementary School and museum. The legend has it that the castle is visited by the spirit of the prematurely deceased wife of baron von Budberg.

Nature trails

The culture and history trail:

 • The trail leads to Gārsene Church, which was built in commemoration of the first wife. The church contains a pipe organ, well preserved stained glass, and original wooden decorations of the interior. Church services are held every third Saturday.
 • The family chapel of the barons.
 • The park has a variety of rare tree species.

The barons’ footpath:

 • The Tea Hill – the baron family’s recreation spot at the mill by the Gārsene River.
 • A pond where the baron used to go swimming.
 • An alley of ash trees, a fireplace, a recreation spot for children.
 • The Folk Song Stone. Here you can watch and learn everything about the various characters of folk legends.
 • The great water elm – the third largest in Latvia.

Contacts

 • County: Akniste
 • Address: "Labieši", Gārsenes pagasts, Aknīstes novads, LV-5218
 • Contact person: -

Guest book

Andris&Santa
05.01.2020 13:49:59
Bijām velo ceļojumā līdz Gārsenes muižas pilij no Jēkabpils. Domājām palikt teltī, bet apskatot visus numuriņus, izlēmām gulēt luksus numuriņā. Nakts bija mierīga un lieliski izgulējāmies :) Noteikti atgriezīsimies šajā vietā, arī 2019. gada vasarā vadītāja bija ļoti pretimnākoša un ļoti laipna.
Sabine steinfelda
13.11.2018 20:03:18
Pils ir loti labi saglabajusies,es biju ekskursija no jekabpils pamatskolas,tur ir tik pasakaini skaisti. Man ļoti patika.
Zane
14.06.2017 22:02:41
Gārsenē nakšņoju otrreiz. Pirmo reizi 2005.gadā, kad vēl pilī bija skola, klases. Arī šoreiz Zilā dāma atnāca saveicināties vai glābties no ballētājiem...viņai iepatikās mūsu kafija-grabināja termosu, kamēr nepārlikām citā vietā ;)Paldies Dacei, kas mūs feini uzņēma! Arī nākamreiz droši zināšu, kur palikt, kad būšu šajā pusē. Šogad Zemgales velo vasaras 2017 ietvaros ;)
niklāvs
17.08.2016 22:53:10
palikām pa nakti gārsenes muižā! fantastiska vieta! runā, ka pa vecajiem gaņgiem un koridoriem klusajās krēslas stundās klīst spoks-nežēlīgi nomocītā barona pameita Henrieta. Arī mums, nakšņojot nācās izjust dīvainus trokšņus un čīkstoņu, kas nāca 23.00 no bēniņiem... viss beidzās ar to, ka vienam no skapjiem atvērās cieši aizvērtās durvis-laikam spociņš nāca apsveicināties:) toties nākamajās dienās neko neredzējām un nedzirdējām, vienīgi dušā visu laiku zuda ziepes..
Raivis I-net
15.01.2016 20:29:01
Sodien satiku jauno Garsenes pils attistibas vaditaju. Loti pozitiva sieviete. Garsenes pili drizuma bus iespeja parnaksnot un daudz dazadas aktivitates bus iespejams baudit tur pat pils apkartne :) Taka ja ir velme vasara var doties un izbaudit pasakaino skatu un atpusties no pilsetas dzives.
Raitis
09.11.2013 18:02:43
Bijām Gārsenes muižā pagājušo svētdien četri cilvēki un mums piebiedrojās vēl divas ģimenes,Pils bija slēgta,bet kad piezvanīju pa telefonu,atbrauca ar velosipēdu simpātiska sieviete un laipni mūs uzņēma un parādīja un izstāstīja pils vēsturi un par pārējiem apskates objektiem.Loti liels paldies šim cilvēkam,nezinu viņas vārdu,tikai viņas telefona numurs beidzas ar 150,gribētos noteikti vēlreiz atgriezties Gārsenes muižā un palikt pa nakti,lai satiktu muižas spoku,kas staigā pa pili.Liels paldies Jums un lai veiksme pavada Jūs vienmēr Jūsu darbā.
Name  

Comment 


Security code 

Poll

Wrong username of password!